EU - zwei Geschwindigkeiten. Europäisches Magazin SOWA. Herausgeber: Stefan KOSIEWSKI, Frankfurt am Main
czwartek, 05 lipca 2018
Skontaktuj się z europosłem dobromir.sosnierz@europarl.europa.eu

https://vk.com/wall467751157_220  PDF: 

Regionalna Sila Sprawcza PDO590 CAPSTRZYK DLA PREZYDENTA...  audio: https://gloria.tv/audio/bL7qDooMGLhJ4hHkZGpVEvYkA Regionalna Sila Sprawcza PDO590 https://twitter.com/sowa/status/940816667453657088 CAPSTRZYK DLA PREZYDENTA PDO180 https://m.vk.com/wall467751157_219

Wywiad nie jest nauką, lecz sztuką, mówi pułkownik Andriej Diewiatow z Klubu Moskiewskiego, dla którego razwiedka jest sztuką obrazów i podobieństw z unikalnymi możliwościami zajrzenia do Przyszłego. Jest zbiorem metod poszukiwania kierunków, wyszukiwania  punktów z góry określonych na cewkach rozwoju "tego świata", które służą do obliczenia Drogi Nieba po rozszyfrowaniu Kodu Zmian wyłaniającego się dla służb wywiadowczych z maskującej sieci dezinformacji.

Zawieszony (2 lipca) na portalu Instytutu Niebopoliyki wpis płka Diewiatowa przejrzało 1217 osób, zestawiamy go z wypowiedzią prezydenta Andrzeja Dudy, którą na youtube od 3 lipca obejrzały 32 osoby nie dlatego, że ilość przechodzi w bylejakość zgodnie ze zasadą trockistów, ale dla umożliwienia Polakom i Katolikom poznania zakulisowych Silnych Swiata Tego. Andrzej Duda w przemówieniu, którego fragment przedstawiamy w zapętleniu zatytułowanym Regionalna Siła Sprawcza RSS prezydent-impicz-men Duda 20180705 ME SOWA, rozwija tematykę Wielkiego Planu Bodowania Mostów przez 20 lat, w Planie Morawieckiego, RSS PAD 3może dołożył drogi pod mostami od morza do morza w koncepcji pomijającej na planowanym etapie (wstępnym?) Morze Martwe, ale przecież w każdej chwili może dojść do podpisania porozumienia między prezydentem Izraela a Rzeczypospolitej Przyjaciół i na youtube zamieszczona zostanie poprawka do przemówienia RSS PAD z 3 lipca br. a tym samym, sukcesem Kancelarii Prezydenta RP, ucieszy się w pierwszym rzędzie Senat USA, którego Ustawa 447 nie będzie wymagała nanoszenia żadnych poprawek przed przekazaniem Nowemu Kaczyńskiemu do egzekutywy, wykonania ze wskazówkami, co i jak.

https://vk.com/wall452978779_1839

Diewiatow nazwał swoje wystąpienie tytułem: "Wielka Gra 2018". Dla Polaka i Katolika metodologia Diewiatowa jest do przyjęcia po uwzględnieniu terminologii zachodniego Chrześcijaństwa, która mówi o: Ładzie, Planie Bożym i Odczytywaniu Znaków, zamiast używania cewek i fal  mózgowych, P300 Wellen https://de.wikipedia.org/wiki/Ereigniskorrelierte_Potentiale#P300  relewantne przy przekazywaniu informacji oraz odczytywaniu cudzych myśli, zamierzeń przeciwnika. Także przedstawimy dzisiaj Apel Wikipedii: Przeczytaj na Wikipedii
Stanowisko Fundacji Wikimedia

Stefan Kosiewski

3 min ·

3.07.2018 prezydenta-impicz-menta Dudę uważa się za Regionalną Siłę Sprawczą
https://ytcropper.com/cropped/Bl5b3dd9aeb1d8e

Via Carpatia - WIO KARPATIO - Wiśta - Wyśta, ho, ho, ho!
http://konserwa.blox.pl/…/Prezydent-Duda-udaje-ze-robi-Mied…

ytcropper.com
ytCropper | „Trójmorze to projekt sprawczy, a nie teoretyczny”

Swoje wystąpienie prezydent Andrzej Duda rozpoczął: - W 2015 r. razem z panią prezydent Chorwacji zapoczątkowaliśmy inicjatywę Trzymorza - powiedział prezydent Andrzej Duda na Pierwszym Forum Regionów w Jasionce koło Rzeszowa, patrz w pliku: Prezydent.pl Przesłany na youtube 3 lip 2018 Niepubliczny, 32 wyświetlenia po dwóch dniach, a następnie poprosił obecnych na sali przedstawicieli Chorwacji, żeby przekazali pozdrowienia dla nieobecnej na sali prezydent Chorwacji, która widocznie musiała mieć na głowie ważniejsze sprawy od kontynuowania zapoczątkowanej nieopacznie z PAD przed 3-ma laty inicjatywy prywatnej żydoglobalisty amerykańskiego, dra George Friedmana, który założył jeszcze za Obamy Stratfor, prywatną firmę, która chciała najpierw konkurować z państwową tajną służbą CIA w USA jako prywatna, żydoska firma, która miała sprywatyzować CIA, jak w Polsce sitwa żydoska sprywatyzowała oficjalnie Zarządy i Rady państwowych spółek Skarbu Państwa, którego Ministerstwo Skarbu zlikwidował w końcu 2017 r. żyd ukryty, frankista i rewizjonista trockistowski, Piotr Naimski, członek KOR-u, prawa ręka Macierewicza z KOR-u, były szefa UOP-u, odwołany po ujawnieniu Amerykanom w książce Piątka, że Macierewicz jako żyd ukryty (kryptosyjonista) dawał jeszcze KGB po kryjomu, nie ujawniając tego we Waszyngtonie (a może i w Tel Awiwie?), zaczął więc robić ten za wariata na całego, ażeby uniknąć czapy, nie kiepy, Wyroku śmierci za Zdradę Sojusznika w Stanach (krzesło elektryczne, albo gazem noviczok z Wielkiej Brytanii w zastrzykach podanym z pomocą humanistyczną) i podskakiwać zaczął nawet idiotycznie w Sejmie RP, że to niby ta cała demokracja w tzw. Polsce po Magdalence, to tylko przykrywka, namiot harcerski za milion złotych na jeden dzień rozstawiony w stolicy w lipcu tego roku, we Wigilię Rewolucji Burżuazyjnej we Francji, pod kolumną Zygmunta dla geszeftu, przez prywatną firmę znajomego żydowina, którego przodek sprywatyzował przed wiekami likwidację Bastylii, ma teraz przejąć Ministerstwo Aprowizacji i Wypłacania Kanaliom Nagród Comiesięcznicowych, zaś Kalksztajnowi przyszło do głowy, że w tak dramatycznej sytuacji, kiedy Antek rżnie wariata na całego (kliknij na youtube, obacz podskakującego w miejscu, do góry Macierewicza w ławkach poselskich), prezesowi Kaczyńskiemu odbiło cofką, kanaliami, wyrzucił ze siebie winę za ostatnią rozmowę z bratem przez telefon satelitarny wylewając torsjami na wszystkiech z opozycji nie po to, żeby im odebrać policyjnie państwowe, darmowe, telefony satelitarne, czy pistoleciki na Tuska i Wałęsę z Gersdorf, ale żeby  Obamowcy nie czepiali się Jarosława Kaczyńskiego za ogólnopolskie geszefty Naimskiego z Macierewiczem i żeby nie trzeba było ujawniać nagranej ostatniej rozmowy debila z ignorantem, nie zawsze poczytalnym. 

W Jasionce koło Rzeszowa wypowiedział się RSS PAD, że w tej farsie najważniejsze z punktu widzenia prezydenta-impicz-menta Dudy jest elekwentne wygadanie się na forum komponenta regionalnego, właśnie w Jasionce koło Rzeszowa, pod nieobecność prezydenta Chorwacji, czy jakiejkolwiek innej głowy państwa, do mikrofonu byłego szefa Urzędu Ochrony Państwa, Piotra Naimskiego, który idąc po Myśli I Prezes Sądu Najwyższego, prof. prawa Małgorzaty Gersdorf, może przecież jako przyboczny Macierewicza z czarnej (żydoskiej) drużyny czerwonego harcerstwa Kuronia, po wygaszeniu UOP-u Ustawą Sejmu i Senatu i Prezydenta RP podpisem, państwowego Urzędu Ochrony Państwa, jak wygasła państwowa kadencja 65-letniej koleżanki z podwórka Kaczyńskich na Zoliborzu, nadal podsłuchiwać na całego może i nagrywać każdego, kogo idzie sprzedać, zbierać haki, przesyłać tam, gdzie Strafor i CIA, skąd przyjdzie gaz droższy od ruskiego, za który chcą sądzić Pawlaka, żeby nie skazać tego, co można. Za ten nowszy, gorszy pieniądz, który drużynowy Antek, który ma gadane i kiepełe do geszeftów, zatem: planują podobno założyć po śmierci Kaczyńskiego, w lipcu jeszcze, Terytorialną Radę Ocalenia Narodowego z zięciem Hermaszewskiego, członka WRON, Ryszardem Czarneckim, obywatelem Wielkiej Brytani, Bnei Brit i Brit-a-Nie, patrz na ten temat wypowiedź emerytowanego pułkownika Diewiatowa, sprzed dwóch dni, z Klubu Moskiewskiego: KRUK KRUKOWI KRUKIEM,  a żydy mają sobie pomagać bliźniemu, podamy do słuchania w języku oryginału z podsłuchu Instytutu Niepobolitycznego posłuchajmy o Trójkącie Trójmorza Od Morza do Morza tyrady, ponieważ widać różnicę w rozwoju Europy Zachodniej od Europy Wschodniej, jak powiada RSS PAD: WIO KARPATIO - Via Carpatia - Wita - Wyśta, ho, ho, ho!
https://www.facebook.com/me.sowa/posts/437193863414616


https://www.spreaker.com/user/sowa1/capstrzyk-dla-prezydenta-pdo180-na-rewol

LUSTERKO PRAWDE CI POWIE PDO411 Lech Kaczynski patron III wojny swiatowej PDO229 FO von Stefan Kosiewski CANTO DCXXIX ZECh Pidgin_Art CANTO DCCLV

mysowa

audio: https://gloria.tv/audio/JJNreRqEaMmv1CkqqH4vrZ1qx

PDF: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6420507222467440640/

Stefan Kosiewski

4 min ·

Do naszych czytelników w Polsce
5 lipca posłowie do Parlamentu Europejskiego zagłosują nad nową dyrektywą o prawach autorskich i pokrewnych. Proponowane zmiany zagrażają otwartemu Internetowi, którego częścią jest Wikipedia. Macie czas działać i włączyć się do debaty. Dziękujemy!
Skontaktuj się z europosłem dobromir.sosnierz@europarl.europa.eu

https://vk.com/wall467751157_218

Przeczytaj na Wikipedii
Stanowisko Fundacji Wikimedia
padlock
Wikipedia:Stanowisko wikipedystów w kwestii dyrektywy o prawach autorskich (lipiec 2018)
Droga Czytelniczko, drogi Czytelniku,

5 lipca 2018 Parlament Europejski zdecyduje w głosowaniu, czy propozycję dyrektywy dotyczącej praw autorskich wystarczy procedować przez odpowiednią komisję, czy należy ją przegłosować plenarnie. Jeżeli nastąpi to pierwsze, a proponowana dyrektywa zostanie przyjęta w brzmieniu zaakceptowanym przez komisję JURI, otwartość Internetu będzie poważnie zagrożona.

Aktualna treść dyrektywy nie aktualizuje prawa autorskiego w Europie i nie promuje uczestnictwa w społeczeństwie obywatelskim, a zagraża wolności online i tworzy przeszkody w dostępie do Sieci. Wprowadza nowe ograniczenia, filtry i restrykcje. Jeżeli propozycja zostanie przyjęta w obecnej formie, dzielenie się wiedzą encyklopedyczną w sieciach społecznościowych, czy znajdowanie artykułów w wyszukiwarkach może nie być możliwe. Wikipedia także będzie zagrożona.

Przeciw propozycji już zdecydowanie sprzeciwiło się ponad 70 programistów, w tym także twórca sieci, Tim Berners-Lee, 169 naukowców i badaczy, 145 organizacji zajmujących się prawami człowieka, wolnością słowa, badaniami naukowymi, a także branża technologiczna, Wikimedia Foundation, organizacja non-profit, która opiekuje się, między innymi, tą darmową encyklopedią.

Z tych powodów polskojęzyczna Wikipedia zdecydowała się na zaciemnienie wszystkich swoich stron na 24 godziny (do godz. 15.00 5 lipca 2018). Chcemy nadal oferować darmową, otwartą, społecznościową encyklopedię opartą na weryfikowalnych źródłach. Wzywamy wszystkich członków i członkinie Parlamentu Europejskiego, aby głosowali przeciwko zawężeniu procedowania dyrektywy do dedykowanej komisji, aby w trakcie dyskusji plenarnej wrócono do rozmów i rozważono liczne propozycje zmian, pochodzących między innymi od organizacji ruchu Wikimedia, aby usunięto artykuły 11 i 13, jak i aby poszerzono wolność panoramy na całą Unię Europejską i poddano domenę publiczną większej ochronie.

Możesz wesprzeć nasz protest, kontaktując się ze swoim europosłem za pośrednictwem maila lub mediów społecznościowych. Dziękujemy.

Przesyłamy do najmłodszego, najnowszego europosła z Katowic, który wszedł drogą roszady, przestawki; wycofał się dobrowolnie żydowin Korwin-Mikke, wszedł na jego miejsce solidarnościowysyn, syn Sośnierza, dra, Dobromir Sośnierz. Do tego europosła, lub deputowanego, przesyłamy pozdrowienia: Dużo Dobrego, poza pieniędzmi na nowym miejscu, przy korycie europejskim.

http://sowa.typepad.com/blog/2017/09/lusterko-prawde-ci-powie-pdo411-lech-kaczynski-patron-iii-wojny-swiatowej-pdo229-fo-von-stefan-kosiewski-canto-dcxxix-zech-pi.html

linkedin.com
Stefan Kosiewski on LinkedIn
Copy link to post Report this post Stefan Kosiewski Kandydat PKN6 von…

3. Na temat tzw. sondaży nie wypowiadamy się dlatego, że nie ma po prostu o czym mówić; Migalski robił w telewizji za socjologa wyuczonego przez docenta Gabriela Krausa, którego wypromowałem własnym piórem przed stanem wojennym na wielkiego działacza Solidarności Sląsko-Dąbrowskiej (drugiego członka dwuosobowego zespołu ds. humanizacji pracy, obok młodego wówczas lekarza, Andrzeja Sośnierza, potem aktywnego na rynku farmaceutyków żydoskich w Polsce); patrz: Samobójstwo na raty. Solidarność Jastrzębie, nr 30, 1 grudnia 1981.
https://sowafrankfurt.wordpress.com/…/kandydat-pkn6-von-st…/

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2044462725594881&id=598883656819469
europarl.europa.eu
www.europarl.europa.eu

https://www.facebook.com/me.sowa/posts/437088926758443

https://sowafrankfurt.wordpress.com/2018/07/05/regionalna-sila-sprawcza-rss-prezydent-impicz-men-duda-pdo590-capstrzyk-dla-prezydenta-pdo180-na-rewolucjanta-pdo179-fo-moralia-von-stefan-kosiewski-zech-canto-dlxxx

sobota, 09 sierpnia 2014
Stefan Kosiewski: NA NIEPROSZONEGO (z Ogrodu Fraszek)

Witam znad kaweczki :)czytam właśnie niestety wczorajsze artykuły i zasmuciło mnie to że moi nauczyciele Feng Shui mi się tu kłócą :(zamiast uczyć i pomagać

 • Stefan Kosiewski uczę - jak piszemy słowo: kłótnia?
   
 • Anna Wiktor Jankowiak nie to zwykły błąd
  5 godz. · 1
 • Małgorzata Gałkowska-Błądek To nie kłótnia nauczycieli To dyskusja na temat dobrego wychowania i traktowania osób proszących o pomoc. Mi się nie podoba jeśli ktoś traktuje osoby proszące o pomoc w taki sposób jak jest opisane. Jeśli ktoś prosi o pomoc to albo się nie wie i nie odpowiada albo się wie i pomaga tej osobie. Ale myślę, że teraz już będzie spokój
   
 • Stefan Kosiewski @Małgorzata Gałkowska-Błądek - NA NIEPROSZONEGO (fraszka)

  zamiast zachować swoje dla swego
  impertynent wciska się na trzeciego
  na prośbę o kulturę języka polskiego
  odpowiada brakiem kultury osobistej
 •  
 •  
  środa, 04 lipca 2012
  Witold Szirin Michałowski u KOR-owca Chojeckiego (o rurociągach i KGB-owcach)

  ZAPROSZENIE
           Serdecznie zapraszam na spotkanie z Witoldem S.Michałowskim         

   

                 HARACZ GAZOWY 

                  KONSEKWENCJĄ  OKRĄGŁEGO  ŻŁOBU?       

    

           Debata którą poprowadzi prof.Zbigniew Wrzesiński przewodniczący Rady Programowej RUROCIAGÓW odbedzie się w Stowarzyszeniu Wolnego Słowa  ul.Marszałkowska 7 w dniu 5 lipca (czwartek) br.godz.18

  Zainteresowani będą mieli możliwość zakupu  ksiązek autora

                    TRANZYTOWY PRZEKRĘT STULECIA

                  SKOK NA RURĘ

                  TAJNE  SŁUZBY W RURACH

                  RURY   POD  SPECJALNYM NADZOREM

                  ElyTY  III  RP  W SŁUŻBIE GAZPROMU

  Rury pod specjalnym nadzorem - Michałowski Witold

   ksiazka tytul: Rury pod specjalnym nadzorem autor: Michałowski Witold
  Nasza cena: 28,90 zł Cena rynkowa: 32,50 zł Oszczędzasz: 3,60 zł !
  Rury pod specjalnym nadzorem
  Michałowski Witold

  Wydawnictwo: Von Borowiecky
  ISBN: 978-83-607-4818-3
  Format: 14.5x20.5cm
  Liczba stron: 280
  Oprawa: Miękka
  Wydanie: 2010 r.

  Dostępność: dostępny
  • Tematyka:
  • Publicystyka Esej

  Opis:
  Na naszych oczach, a często i nie bez naszego udziału, Polska straciła suwerenność polityczną i traci suwerenność gospodarczą, której ważnym elementem jest swobodny dostęp do surowców energetycznych: ropy naftowej i gazu ziemnego. Po wybudowaniu rurociągu North Stream bez naszego udziału stracimy ją ostatecznie stając się kondominium rosyjsko-niemieckim...

   

  krytyk_2010 napisał(a):

  Oprócz Szaniawskiego w TV Trwam pojawia się Witold Szirin Michałowski, redaktor naczelny Rurociągów. Przy nim Szaniawski to sympatyk Rosji. Najsłynniejsze powiedzenie Michałowskiego, jakie usłyszałem w katolickiej (?) TV Trwam to to, że Polacy współcześni powinni niczym zastepy husarii, dokonać rajdu na ...Syberię, odebrać ja Rosji i przywrócić ją jej pierwotnym mieszkańcom. A teraz przytoczę kolejne przemyślenia Michałowskiego. Oceńcie je sami. Cytuję: "W imieniu Rządu RP podpis pod dokumentem składał dr. nauk prawnych Henryk Goryszewski. Dlatego też najwyższe zdumienie musi budzić to, że zasadniczy dokument, stanowiący podstawę zawartego na wiele lat kontraktu na dostawy gazu zawierał poważne błędy prawne - cóż z tego, że dające podstawy do jego unieważnienia, skoro budżet państwa polskiego ponosi stratę rzędu 40 miliardów dolarów. Tyle bowiem powinny wynosić opłaty za tranzyt gazu dwiema nitkami prowadzonego przez nasze terytorium Gazociągu Jamalskiego przez ćwierćwiecze. Biorąc pod uwagę narastające nieporozumienia w negocjacjach gazowych z Rosjanami, należy wspomniany Pakiet anulować w całej rozciągłości, nacjonalizując polski odcinek Gazociągu Jamalskiego i zwrócić koszty poniesione przez inwestora na jego budowę Kolejny kontrakt na dostawy gazu z kierunku wschodniego powinien być podpisany przez stronę polską tylko i wyłącznie jako państwa członkowskiego UE." Dobre, co?

  Dodano: 09-03, 18:07

  środa, 10 marca 2010
  Giełda kooperacyjna dla branży odnawialnych źródeł energii Energy B2B, Warszawa, 21-22 kwietnia 2010 r.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej giełdzie
  kooperacyjnej dla branży odnawialnych źródeł energii: przedstawicieli
  firm, instytutów badawczych, szkół wyższych i in. Giełda odbędzie
  się w dniach 21-22 kwietnia 2010 r. w siedzibie Polskiej Agencji Rozwoju
  Przedsiębiorczości, przy ul. Pańskiej 81/83 w Warszawie.
  Giełda kooperacyjna przeznaczona jest dla przedstawicieli sektora
  odnawialnych źródeł energii (przedsiębiorstw, instytutów badawczych,
  szkół wyższych i in.) działających w sektorach energii wiatrowej,
  energii słonecznej, energii wodnej, energii geotermalnej i biomasy.
  Udział w giełdzie jest bezpłatny. Przewidujemy udział ok. 150 firm z 11
  krajów europejskich.

  http://www.een.org.pl/index.php/Targi/articles/Energy_B2B.html
  ----- Original Message -----
  From: "Webadmin" <webadmin@parp.gov.pl>
  Sent: Wednesday, March 10, 2010 4:11 AM
  Subject: Giełda kooperacyjna dla branży odnawialnych źródeł energii Energy B2B, Warszawa, 21-22 kwietnia 2010 r.
  wtorek, 09 lutego 2010
  Sonnenlicht - Energiequelle für die Erde


  Ein Treffen im Juli 2009 im Kloster Seeon am Chiemsee brachte 30 führende Chemiker aus China, Deutschland, Großbritannien, Japan und den USA unter der Überschrift "Powering the World with Sunlight" zusammen. Über dieses "First Annual Chemical Sciences and Society Symposium" (CS3), das als Klausurtagung angelegt war, ist Ende Januar 2010 ein Weißbuch in deutscher Sprache erschienen: Sonnenlicht als Energiequelle für die Erde. Es geht vor allem ein auf die künstliche Photosynthese ("Wenn es ein Blatt kann, können wir es auch"), auf die Nutzung von Sonnenenergie, die in Biomasse gespeichert ist, auf die Konversion von Solarenergie in elektrische Energie (nächste Generation von Photovoltaik-Systemen) und auf die Speicherung von Solarenergie.

  Die enge Beziehung zwischen Energie und Chemie macht die Lösung der Energieprobleme zu einer besonderen Herausforderung für die chemische Wissenschaft. "Insbesondere spielt die Chemie eine wichtige Rolle bei der Umwandlung und Speicherung von Sonnenenergie", betont Professor Dr. Klaus Müllen, Vizepräsident der Gesellschaft Deutscher Chemiker (GDCh), die die Federführung beim Seeoner Treffen hatte. Nach zwei Tagen intensiver Diskussion wurden deren Ergebnisse im Abschlussplenum zusammengefasst und im Konsens aller anwesenden Wissenschaftler verabschiedet. Auf dieser Grundlage wurde das Weißbuch erarbeitet, das die GDCh-Geschäftsstelle in Frankfurt kostenlos abgibt.

  Unter dem Begriff künstliche Photosynthese versteht man Prozesse, die die Sonnenenergie in chemische Energie umwandeln. Genau das ist es, was Pflanzen bei der natürlichen Photosynthese machen. Sie nehmen Kohlendioxid (CO2) und Wasser (H2O) auf und produzieren daraus Sauerstoff (O2) und Kohlenhydrate. Dazu müssen sie Wasser spalten und CO2 umwandeln. In der Chemie sind das zwei interessante Prozesse, die zum einen zum Wasserstoff führen, der als künftiger Energieträger in der Diskussion ist, und zum anderen das Treibhausgas CO2 nutzbringend verwerten. So wollen die Chemiker Katalysatoren entwickeln, die zum einen eine photokatalytische Wasserspaltung ermöglichen und zum anderen in der Lage sind, das äußerst stabile CO2 zu reduzieren. Könnte es gelingen, beide Prozesse zu verknüpfen, hätte man eine Art künstliches Blatt geschaffen.

  Sonnenenergie wird in der Natur zu Biomasse umgewandelt. Pflanzen sind also die natürlichen Speicher der Sonnenenergie, aus denen man nun Biokraftstoffe und Rohstoffe für die chemische Industrie gewinnen möchte. Das darf nicht in Konkurrenz zur Nahrungsmittelproduktion geschehen, weder was die Pflanzen noch die Flächennutzung angeht. Also möchten die Chemiker versuchen, Abfälle aus der Land- und Forstwirtschaft sowie aus der Nahrungsmittelproduktion als Rohstoffbasis für Kraftstoffe und für die chemische Industrie zu nutzen. Da das für den künftigen Bedarf nicht reichen würde, muss natürlich auch andere Biomasse, insbesondere Non-Food Biomasse, beispielsweise Holz, chemisch konvertiert werden. Seit Menschengedenken ist der einfachste Fall einer solchen chemischen Konvertierung bekannt: die Verbrennung, um Wärmeenergie zu erzeugen. Aber in der Chemie wie in der Gesellschaft wird eher an eine Umwandlung zu Wertstoffen gedacht, zu denen Biokraftstoffe zählen. Dazu Professor Dr. Ferdi Schüth vom Max-Planck-Institut für Kohlenforschung (Mülheim/Ruhr): "Kraftstoffe und Rohstoffe werden sich noch am ehesten aus Biomasse gewinnen lassen. Aber die Behauptung, Biomasse könne die Weltenergieprobleme weitgehend lösen, halte ich für übertrieben."

  Als dringendes von der Forschung zu lösendes Problem sahen die Wissenschaftler die Entwicklung von Materialien für Photovoltaik-Systeme der nächsten Generation an. Diese Systeme sollten deutlich preisgünstiger als die gegenwärtig etablierten Silicium-basierten Solarzellen sein. Die neuen Materialien sollten Elemente und Rohstoffe enthalten, die ausreichend zur Verfügung stehen und die nicht toxisch sind. Während die gegenwärtigen, nur sehr energieaufwändig herstellbaren Silicium-Solarzellen zwar immer noch weiter verbessert werden - so kommen sie heute bei einem Modul-Wirkungsgrad von bis zu 18 Prozent mit etwa 50 Prozent weniger Silicium als noch vor sieben Jahren aus -, wurden mittlerweile Dünnschicht-Solarzellen entweder aus amorphem Silicium oder aus anderen anorganischen Mischhalbleitern wie beispielsweise Kupfer-Indium-Gallium-Selenid oder Cadmiumtellurid entwickelt. Solche Solarzellen mit einem Wirkungsgrad bis zu zwölf Prozent sind kostengünstiger, weil materialsparender, aber das Material ist instabiler gegenüber Licht, zudem wirken Selen, Cadmium oder Tellur toxisch.

  Zu den Photovoltaik-Konzepten der nächsten Generation zählen Farbstoff-sensibilisierte Solarzellen, die sichtbares Licht absorbierende (metall)organische Farbstoffe enthalten und auf nanokristallinem, sehr preiswertem Titandioxid als Halbleiter gebunden sind. Im Labor ermittelte Effizienzen liegen derzeit bei über elf Prozent, und erste Prototypen für die sonnengetriebene Beladung von Akkus oder für transparente, photovoltaisch aktive Glasbeschichtungen liegen schon vor.

  Große Hoffnungen werden auf organische Solarzellen gesetzt, deren aktive Komponenten entweder aus halbleitfähigen Polymeren oder aus niedermolekularen organischen Halbleitern bestehen. Wie Professor Dr. Peter Bäuerle von der Universität Ulm in Seeon ausführte, werden inzwischen schon Wirkungsgrade von sechs bis sieben Prozent erreicht, und die Vision ist, dass man zukünftig großflächige photovoltaische Elemente auf flexiblen Unterlagen in einem kontinuierlichen Prozess wie Zeitungen sehr kostengünstig drucken will. Für diese zukunftsträchtigen Technologien werden aber verbesserte organische Materialien benötigt - eine Herausforderung für die chemische Forschung.

  Bleibt noch die Frage der Energiespeicherung. Professor Daniel Nocera vom Massachusetts Institut of Technology wies darauf hin, dass die Natur chemische (Brenn-)Stoffe zur Speicherung von Sonnenenergie gewählt hätte, weil chemische Bindungen die höchsten Energiedichten aufwiesen. Prinzipiell böten sich auch für die künftige Energieversorgung solche chemischen Speichermedien, beispielsweise Methanol, an, sagte Professor Dr. Robert Schlögl vom Fritz-Haber-Institut in Berlin. Habe man zunächst nur an Wasserstoff als chemischem Energiespeicher gedacht habe, würde man nun Alternativen durchdenken.

  Die Entwicklung neuer Batteriesysteme zur Speicherung elektrischer Energie war lange vernachlässigt worden, jetzt erhofft man sich für die kommenden Jahre den Durchbruch für leistungsfähigere Systeme. Professor Dr. Jürgen Janek von der Universität Gießen machte deutlich, dass diese Art der Energiespeicherung aber nicht nur ein Problem der Chemie sei, sondern der Koordination und Organisation. Ein über ein Netz verbundenes Batteriespeichersystem müsse sorgfältig durchdacht, konzipiert und organisiert werden.

  Die CS3-Diskussionen wurden bei einem Embassy Networking Dinner im August 2009 im Deutschen Haus in Washington aufgegriffen, zu dem die Deutsche Botschaft, die GDCh, die American Chemical Society (ACS) und die Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG) führende amerikanische und deutsche Wissenschaftler eingeladen hatten, um das Thema Energie und Lösungsansätze aus der Chemie zu diskutieren. Schlögl und Nocera stellten eingangs die Highlights aus CS3 vor. Es wurde ein bilateraler Aktionsplan zur Förderung der Energieforschung für die kommenden drei Jahre angestoßen. Deutlich wurde, dass für die Umstellung auf eine nachhaltige Energieversorgung erhebliche Geldmittel erforderlich sind und dass die Solarenergieforschung hohe Priorität hat. Ein weltweit einheitliches System der nachhaltigen Energieversorgung sei jedoch nicht umsetzbar und auch nicht anzustreben. Wissenschaftler sollten sich verstärkt für die Energiewissenschaften engagieren und der Öffentlichkeit und Politik den wichtigen Beitrag der Chemie zur Energieforschung besser verdeutlichen.

  Die Gesellschaft Deutscher Chemiker (GDCh) ist mit rund 29.000 Mitgliedern eine der größten chemiewissenschaftlichen Gesellschaften weltweit. Sie veranstaltet internationale und nationale Tagungen sowie Fortbildungskurse zu allen Gebieten der Chemie, gibt international renommierte Fachpublikationen sowie allgemein interessierende Informationsbroschüren heraus. 2006 wurden die GDCh-Energieinitiative und der Koordinierungskreis Chemische Energieforschung ins Leben gerufen, die bewusst machen sollen, dass Chemiker in hohem Maße zur Lösung des Energieproblems beitragen können.
  Weitere Informationen:
  http://www.gdch.de
  http://idw-online.de/pages/de/news354879
  Energie aus Licht und Wasser
  Neues photoelektrokatalytisches System, vorgestellt in der Angewandten Chemie
  Neues photoelektrokatalytisches System, vorgestellt in der Angewandten Chemie

  Neue photokatalytische Elektrode für die saubere Wasserstoffproduktion aus Wasser
  Mit Wasserstoff betriebene Brennstoffzellen und Solarenergie sind die Hoffnungsträger für eine umweltfreundlichere und ressourcenschonendere Energieversorgung von morgen. Als besonders "sauber" gilt die Kombination von beidem: die Erzeugung von Wasserstoff durch Spaltung von Wasser mit Hilfe von Sonnenlicht. Bisherige Ansätze krankten allerdings an hohen Kosten und einer begrenzten Lebensdauer der katalytischen Systeme. Ein Team um Thomas Nann und Christopher J. Pickett von der University of East Anglia (Norwich, UK) stellt in der Zeitschrift Angewandte Chemie jetzt eine effizient arbeitende, robuste Photoelektrode vor, die nur aus gängigen, preiswerten Materialien aufgebaut ist.

  Das neue System besteht aus einer Goldelektrode, die Schicht für Schicht mit Indiumphosphid (InP)-Nanopartikeln überzogen wird. Anschließend bringen die Forscher einen Eisen-Schwefel-Komplex [Fe2S2(CO)6] in die Schichtanordnung ein. In Wasser getaucht und unter Bestrahlung mit Licht und einer relativ geringen elektrischen Spannung produziert dieses photoelektokatalytische System Wasserstoff mit einer Effizienz von 60%. "Diese vergleichweise hohe Effizienz ist ein Durchbruch", sagt Nann.

  Folgenden Mechanismus schlagen die Forscher für die Reaktion vor: Die einfallenden Lichtteilchen werden von den InP-Nanokristallen eingefangen und regen Elektronen im InP an. Im diesem angeregten Zustand können die Elektronen auf die Eisen-Schwefel-Komplexe übertragen werden. In einer katalytischen Reaktion geben die Eisen-Schwefel-Komplexe die Elektronen weiter an Wasserstoffionen (H+) des umgebenden Wassers, die dann als Wasserstoff (H2) frei werden. Die Goldelektrode sorgt indes für den nötigen Nachschub an Elektronen für die InP-Nanokristalle.

  Anders als andere aktuelle Ansätze kommt das neue System ohne organische Moleküle aus, die in angeregte Zustände versetzt werden müssen und dabei nach und nach degradieren. Dieser Vorgang limitiert die Lebensdauer von Systemen mit organischen Komponenten. Das neue System ist rein anorganisch und daher wesentlich langlebiger. "Unser neu entwickeltes photokatalytisches Elektrodensystem ist robust, effizient, kostengünstig und frei von toxischen Schwermetallen", so Nann. "Es könnte eine vielversprechende Alternative für die industrielle Wasserstoffproduktion eröffnen."

  Angewandte Chemie: Presseinfo 05/2010

  Autor: Thomas Nann, University of East Anglia, Norwich (UK), http://www.uea.ac.uk/che/people/faculty/nannt

  Angewandte Chemie, Permalink: http://dx.doi.org/10.1002/ange.200906262

  Angewandte Chemie, Postfach 101161, 69495 Weinheim, Germany
  Weitere Informationen:
  http://presse.angewandte.de
  http://idw-online.de/pages/de/news354949
  piątek, 18 grudnia 2009
  I know John Kerry wants it to happen, but it is not going to happen

  Hello Stefan,

  A quick note because this was too important to ignore. A day after I was in Copenhagen to underscore that the Senate is back in the game on climate change, and a day before President Obama was the first President in 17 years to roll up his sleeves and attend the climate negotiations, Senator James Inhofe flew  to Copenhagen to say - and I quote,

  "John Kerry was here yesterday and said we will pass something ...that is binding and is going to be cap and trade. That is not going to happen. I know John Kerry wants it to happen, but it is not going to happen."

  Two points:

  1. passing climate change and energy reform won't happen because I say so, it'll happen if you demand it and dig in like you've neve done before
  2. this is the start of a big battle -- when I sent you the email announcing TruthFightsBack yesterday i didn't know we'd be getting a great example of why we need it so quickly.

  Attempts to twist reality and spread distortions won't work if you won't let them.

  Please contribute to the new TruthFightsBack to make sure people know the truth.

  Bottom-line: We can't meet our country's challenges if we're spending all our time having fictional debates in the never-never land of ideological imagination.

  Thanks for all your help.

  Sincerely,
  John Kerry

  wtorek, 01 grudnia 2009
  Około pięćdziesięciu mieszkańców z Chmielnika, Cierpisza i Woli Rafałowskiej protestowało wczoraj pod Urzędem Wojewódzkim.
  Od PKN

  lis 30 2009
  Protestowali pod urzędem Drukuj
  30.11.2009.

  RZESZÓW. Około pięćdziesięciu mieszkańców z Chmielnika, Cierpisza i Woli Rafałowskiej protestowało wczoraj pod Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim. - Będziemy stać tu dotąd, aż nas ktoś wysłucha - mówił Aleksander Szura. - Nie pozwolimy na zniszczenie dobytku całego naszego życia.

   

   

  Ludzie od ponad roku domagają się interwencji urzędników w sprawie budowy farmy wiatrowej obok ich domów. Uważają, że pozwolenie na budowę zostało wydane bezpodstawnie. Wczoraj domagali się spotkania z wojewoda i starostą.

  - Walczymy o swoje bezpieczeństwo i egzystencje naszych rodzin - czytała manifest mieszkańców Zdzisława Dubaj, sołtys Woli Rafałowskiej. - Dlaczego za błędy urzędników mają odpowiadać zwykli ludzie?

  Wojewoda Podkarpacki poinformował, że obecnie nie ma możliwości prawnych i administracyjnych na wstrzymanie inwestycji. Obiecał jednak, że jeszcze raz przyjrzy się sprawie.

  - Szanujemy prawo i chcemy je respektować, jednak nie pozwolimy się wykorzystywać - zapewniała Zdzisława Dubaj.

  paba            http://tinyurl.com/y9eaesg

  poniedziałek, 16 listopada 2009
  Stromversorgung aus der Sahara, eine Podiumsdiskussion am 27.November in Berlin/ energia elektryczna z Sahary

  DESERTEC: Solarthermische Kraftwerke und neuartige Hochspannungsleitungen für den Wüstenstrom DESERTEC Foundation / www.desertec.org

  Am 27. November 2009 findet abends um 19 Uhr in Berlin eine öffentliche Podiumsdiskussion mit Befürwortern und Kritikern des großtechnischen Vorhabens DESERTEC statt. Veranstalter ist das gemeinnützige IZT - Institut für Zukunftsstudien und Technologiebewertung gemeinsam mit den Medienpartnern "Der Tagesspiegel" und "Inforadio" (rbb).
  Die Vision einer klimafreundlichen Stromversorgung aus der Sahara nimmt konkrete Gestalt an: Ende Oktober 2009 gründeten zwölf Großunternehmen und Banken die Planungsgesellschaft DESERTEC Industrial Initiative GmbH (DII). Die Unternehmen, darunter E.ON, RWE und SIEMENS, wollen das größte Solarstromprojekt aller Zeiten entwickeln und realisieren: Berechnungen zufolge könnten bis zum Jahr 2050 Sahara-Kraftwerke bis zu 15 Prozent des europäischen Strombedarfs decken. Natürlich ruft dieses großtechnische Vorhaben Kritiker auf den Plan. Das DESERTEC-Konsortium muss sich fragen lassen:
  · Will DESERTEC in neokolonialer Manier Nordafrikas Sonneneinstrahlung, Wasser- und Flächenressourcen für europäische Interessen ausbeuten? Oder bietet das Projekt in erster Linie neue Entwicklungschancen für die Sahararegion selbst?
  · Zielen die beteiligten Energieversorger darauf ab, durch gigantische Wüstenkraftwerke den heimischen Ökostrom-Markt auszutrocknen? Oder ist Wüstenstrom ökonomisch und ökologisch vernünftiger als die Klein-Produktion regenerativer Energie von deutschen Dächern und Küsten?

  Das IZT - Institut für Zukunftsstudien und Technologiebewertung, Inforadio (rbb) und Tagesspiegel haben Befürworter und Kritiker von DESERTEC im Vorfeld der Kopenhagener UN-Klimakonferenz zum Berliner Zukunftsgespräch eingeladen.

  Es diskutieren:
  Dr. Thiemo Gropp, Gründungsstifter DESERTEC-Stiftung, Frankfurt
  Irm Pontenagel, Geschäftsführerin EUROSOLAR, Bonn
  Helmy Abouleish, Geschäftsführer SEKEM Holding, Kairo (angefragt)
  Timon Wehnert, IZT - Institut für Zukunftsstudien und Technologiebewertung, Berlin

  Moderation:
  Dagmar Dehmer, Der Tagesspiegel, Redakteurin für Internationale Politik
  Thomas Prinzler Inforadio (rbb), Wissenschaftsredakteur

  Eine ANMELDUNG ist erforderlich - unter der E-Mail-Adresse: zukunftsgespraeche@izt.de
  Der Eintritt ist frei.

  Kontakt:
  Barbara Debus
  IZT - Institut für Zukunftsstudien und Technologiebewertung, gemeinnützige GmbH,
  Schopenhauerstr. 26
  14129 Berlin
  Tel.: 030-80 30 88-45, Fax: -88
  E-Mail: b.debus@izt.de
  http://www.izt.de/fileadmin/downloads/Einladung_Zukunftsgespraech_DESERTEC_27_11_09.pdf

  wtorek, 10 listopada 2009
  Dr. Katharina Jeorgakopulos: Start des Master-Studienprogramms "Erneuerbare Energien" in Lüchow-Dannenberg
  10.11.2009 13:40
  Windkraftanlage
  Windkraftanlage
  Firma Easywind
  Start des Master-Studienprogramms "Erneuerbare Energien" der HAW Hamburg in Kooperation mit der Akademie für Erneuerbare Energien Lüchow-Dannenberg

  Die Akademie für Erneuerbare Energien und die Hochschule für Angewandte Wissenschaften Hamburg feierten den Start des Studienprogrammes "Erneuerbare Energien" mit Entscheidern aus Politik, Wirtschaft und Wissenschaft sowie den zugelassenen 22 Studierenden, die ab Oktober in Lüchow studieren.
  Der Fernstudiengang zählt zu den innovativsten Masterstudiengängen in diesem Bereich und wird stark online-basiert durchgeführt. Die Studierenden studieren in der Regel berufsbegleitend mit dem Ziel, den Abschluss "Master of Science" zu erwerben. Für das Studienprogramm konnten ein ausgezeichnetes Professoren-Team aufgestellt werden. Darüber hinaus konnten aus führenden Unternehmen der Branche ausgewählte Gastdozenten gewonnen werden, um diesen Masterstudiengang wissenschaftlich auf höchstem Niveau und dabei so praxisorientiert wie möglich zu gestalten.

  Das weitere Angebot der Akademie mit Zertifikatslehrgängen und themenspezifischen Seminaren im Themenfeld Erneuerbare Energien und Energieeffizienz richtet sich an Studienabsolventen genauso wie an Fach- und Führungskräfte aus Wirtschaft, Banken, Kommunalverwaltung, Landwirtschaft, die sich individuell weiterbilden oder aber an Handwerker, die sich zukunftsorientiert ausrichten möchten.

  Informationen zum Studium erhalten Sie unter www.akademie-ee.de oder telefonisch unter 05841 97867-13 bei der Geschäftsführerin Martina Grud.

  Kontakt: Akademie für Erneuerbare Energien Lüchow-Dannenberg GmbH
  Martina Grud, Geschäftsführerin, Seerauer Straße 27, 29439 Lüchow
  Telefon: +49 58 41 - 9 78 67-13, Telefax: +49 58 41 - 9 78 67-20
  http://idw-online.de/pages/de/news343371
  wtorek, 06 października 2009
  25-26 listopada 2009 Forum Innowacji - Energie odnawialne podczas targów POLEKO 2009

  Komfort Consulting oraz VDI/VDE działając w imieniu Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie oraz Federalnego Ministerstwa Oświaty i Badań Naukowych Republiki Federalnej Niemiec ma zaszczyt zaprosić na:

  Forum Innowacji - Energie odnawialne

  Które odbędzie się w Poznaniu, 25-26 listopada 2009 roku na terenie

  Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas targów POLEKO 2009.
   
  Cel imprezy

  Rozwój i wdrażanie technologii umożliwiających wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych jest ważnym czynnikiem zapewniającym zaopatrzenie energetyczne w przyszłości. W tym celu podejmuje się różne inicjatywy i kieruje niebagatelne nakłady na rzecz badań naukowych i rozwoju w branży przemysłowej oraz w placówkach naukowo-badawczych.

  Zainicjowane przez Ambasadę Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie przy wsparciu Federalnego Ministerstwa Oświaty i Badań Naukowych Republiki Federalnej Niemiec Forum Innowacji ma na celu ożywienie, wsparcie, oraz towarzyszenie funkcjonującej już współpracy niemiecko-polskiej w dziedzinie badań i innowacji – w oparciu o różne rodzaje działalności. Istniejący w Niemczech i w Polsce silny potencjał należy bowiem wykorzystać w celu znalezienia nowych, konkurencyjnych rozwiązań prowadzących do wytwarzania, dystrybucji oraz efektywnego wykorzystywania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. W centrum uwagi Forum znajdą się zwłaszcza interesy i potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw.

   Organizowana w ramach Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO impreza odbywać się będzie w języku niemieckim i polskim – z tłumaczeniem konsekutywnym. Wszystkie materiały informacyjne oraz dokumentacja dostępne będą natomiast w języku angielskim.

  Udział w Forum jest bezpłatny, konieczne jest jednak wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa z uwagi na ograniczoną ilość miejsc.

  więcej...
  http://www.pi.gov.pl/pl/aktualnosci/13598.html
  poniedziałek, 17 sierpnia 2009
  ZIELONI RP: Energia wnętrza Ziemi, czyli naturalne ciepło wnętrza planety - Energia Geotermalna.

  Energia Geotermalna.
  Energia wnętrza Ziemi, czyli naturalne ciepło wnętrza planety
  zgromadzone w skałach i wypełniających je wodach (oraz parze wodnej). Jądro
  Ziemi posiada temperaturę 4500 - 5000ºC. Im bliżej warstw powierzchniowych,
  tym chłodniej. aby uzyskać wodę o temperaturze prawie stu stopni Celsjusza,
  należy wykonać odwierty do głębokości ok. 3 km (ok. 33ºC / 1 km głębokości).
  Geotermia jest stosunkowo młodą dziedziną energetyki. Po raz pierwszy energię
  geotermalną wykorzystano w XXw. Pierwsza elektrownia geotermalna powstała
  we Włoszech, zaś pierwszy system ogrzewania mieszkań w Islandii. Obecnie już
  46 krajów wykorzystuje energię geotermalną, jednym z nich jest Polska. Aby
  korzystanie z tego rodzaju energii było opłacalne, muszą być spełnione następujące
  warunki:
  a) temperatura wydobywanej wody musi być większa od 65ºC
  b) wydajność układu musi wynosić co najmniej 40 dm3/s
  c)głębokość odwiertów nie powinna przekraczać 3 km.
  Jak się okazuje, na ok. 40% powierzchni naszego kraju istnieją
  ekonomiczne przesłanki do podjęcia realizacji instalacji geotermalnej. W Polsce do
  tej pory działają cztery duże instalacje, w Pyrzycach, Bańskiej Niżnej, Uniejowie i
  Mszczonowie. W fazie projektów i realizacji znajduje się osiem kolejnych. Czym
  można tłumaczyć takie zainteresowanie geotermią? Otóż założono, że do 2010
  roku udział energii odnawialnej w krajach UE ma wynosić 12%, a na rok 2002
  wynosił zaledwie 6%. Dlatego Ministerstwo Gospodarki planuje do 2010 r.
  trzykrotne zwiększenie ilości pozyskiwanej energii cieplnej z wód geotermalnych.
  W dobie kryzysu, można odczuwać pewne obawy, co do powodzenia tych
  inwestycji, jednak większość tych projektów jest współfinansowana przez UE - a
  rząd obiecał, że nie będzie szukał oszczędności w inwestycjach w które
  zaangażowane są państwa wspólnoty. Gdyby nasz rząd dotrzymał słowa, Polska
  wkroczyłaby na drogę gruntownej modernizacji sektora energetycznego, gdyż
  świetne warunki realizacji instalacji geotermalnej panują na: Podhalu, w rejonie
  Bydgoszczy i Inowrocławia, w województwach łódzkim i zachodniopomorskim.
  Aby wykorzystać energię geotermalną, należy wywiercić otwory i
  wprowadzić rury do wnętrza Ziemi, następnie jedną z nich wtłoczyć wodę. Woda
  ulega podgrzaniu i wydobywa się ją z powrotem na powierzchnię (zazwyczaj drugą
  rurą). Gorącą wodę można wykorzystać do ogrzewania lub produkcji energii
  elektrycznej, w zależności od temperatury. W Polsce jednak brak złóż
  geotermalnych, które mogłyby być wykorzystywane do wytwarzania energii
  elektrycznej, gdyż do napędu turbin potrzebna jest woda (para) o temperaturze
  powyżej 150ºC - a ta występuje w rejonach aktywnych sejsmicznie i obfitujących
  w gejzery. Pozostaje nam zatem wykorzystywanie ciepła Ziemi tylko do
  ogrzewania budynków mieszkalnych i miejsc pracy (to już dużo), ale w ten sposób
  wydłuża się okres amortyzacji kosztów inwestycji, który oblicza się na 40 - 50 lat (...)

  mgr inż Szczepan Pakosz

  http://zielonirp.org.pl/pliki/Gazetka_Zielonych_RP_nr%201_styczen_marzec_2009.pdf
  wtorek, 21 kwietnia 2009
  Ewa Kurdyła: Jestem na konferencji PSEW \"Rynek energetyki wiatrowej w Polsce\", 21-22.04.2009.

  ----- Original Message -----
  Sent: Monday, April 20, 2009 10:11 AM
  Subject: Autoodpowiedz/ Autoreply

  > Dziękuję za wiadomość.
  >  
  >  Jestem na konferencji PSEW \"Rynek energetyki wiatrowej w Polsce\", 21-22.04.2009.
  >  
  >  Po powrocie, odpowiem na otrzymane wiadomości e-mail.
  >  
  >  
  >  ******************
  >  
  >  Thank you for your email.
  >  
  >  I will be out of the office untill 24.04.2009. I\'m on the PWEA Conference \"Wind energy market in Poland\".
  >  
  >  I will response your e-mail when I\'m back in the office.
  >  
  >  Pozdrawiam/ Kind regards,
  >  Ewa Kurdyła
  wtorek, 24 lutego 2009
  21-22 kwietnia 2009 r. na IV doroczną konferencję ";Rynek Energetyki Wiatrowej w Polsce"

  Szanowni Państwo,

  Informuję, że Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej zaprasza na IV doroczną konferencję ";Rynek Energetyki Wiatrowej w Polsce" oraz zachęca do zaprezentowania produktów, usług i działalności na rynku polskim, odwiedzenia stoisk wystawienniczych firm z sektora energetyki wiatrowej, oraz do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat przyszłości rynku.
  Czas: 21-22 kwietnia 2009 r.
  Miejsce: Ożarów Mazowiecki k. Warszawy
  Program spotkania:
  http://www.konferencja2009.psew.pl/lang-pl/program.html
  Patronat honorowy: Wicepremier, Minister Gospodarki Pan Waldemar Pawlak oraz Minister Środowiska Pan prof. Maciej Nowicki.
  Główny Sponsor: Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A.
  Informacje na temat sponsoringu i reklamy: Pani Ewa Kurdyła
  e.kurdyla@psew.pl;
  Dodatkowe wydarzenia: Gala Dinner w Auli Fizyki Politechniki Warszawskiej.
  Więcej informacji:
  www.konferencja2009.psew.pl

  Sent: Monday, February 23, 2009 10:32 AM
  26.02.2009 - Eine Stütze der Wirtschaft
  BERLIN/WASHINGTON (Eigener Bericht) - Die deutsche Windkraftindustrie
  erhofft sich Wachstumssprünge vom Klimapaket der neuen
  US-Administration. Washington will in den kommenden drei Jahren die
  Produktion erneuerbarer Energien verdoppeln; deutsche Firmen rechnen
  mit Großaufträgen in der Windkraftbranche und rüsten sich für den
  Aufbau eigener Fabriken in den USA. Das Land gilt derzeit noch vor der
  Volksrepublik China als wichtigster Zukunftsmarkt. Die intensive
  nationale wie internationale Förderpolitik der Bundesregierung zahlt
  sich mittlerweile aus: Für das laufende Jahr erwartet die deutsche
  Windkraftindustrie trotz der sich ausweitenden Krise ein Umsatzplus
  von bis zu 20 Prozent. Die Exportquote der Branche lag bereits 2007
  deutlich über dem Durchschnittswert des deutschen Maschinenbaus und
  erreichte einen neuen Rekord -- mit 85 Prozent.

  mehr
  http://www.german-foreign-policy.com/de/fulltext/57476 
  środa, 11 lutego 2009
  mgr inż. Lech Jaworski, prof. Zbigniew Dmochowski: z pytaniem , dotyczącym przyszłości energetyki alternatywnej w Polsce.

  Szanowny Panie Profesorze i wszyscy odbiorcy tego listu!

  Jest jeszcze kilka innych możliwości wyjaśnienia dlaczego Pan Premier Tusk, ani żaden z jego dobrze zarabiających pomocników nie odpowiada na uprzejme i bardzo ważne pytania Profesora Dmochowskiego:

  1. Rząd R.P. nie ma żadnych planów energetycznych, zgodnych z polską racją stanu, a prawdziwi decydenci mają dobrze ukrywane, szkodliwe dla Polski plany, takie jak  zabranianie  budowy wiatraków i poszukiwań złóż gazu ziemnego, dla ochrony interesów Rosji, Niemiec i kilku zbankrutowanych banków.

  2. Pan Premier Tusk i jego pomocnicy nie mają pojęcia o energetyce, a nawet nie chcą się nic nauczyć od fachowców, których w Polsce i innych krajach nie brakuje. Pomijam tutaj sowieckich  "fachowców", budowniczych tamy assuańskiej, która okazała się ósmą plagą egipską.

  3. Jakiekolwiek tajemnice dysponentów pieniędzy podatników, są z samej definicji nielegalne, bo wydawanie czyichś pieniędzy wymaga zgody ich właściciela. W demokatycznych, cywilizowanych państwach zasada dobrowolności wyborów i placenia podatków musi być respektowana; jeśli nie jest, to i Rząd i Sejm tracą legitymację, a okupacja trwa.

  Oczekując pocieszającej cały naród odpowiedzi, łączę wyrazy szacunku
  mgr inż. Lech Jaworski
  P.S. Mam szczerą nadzieję, że pisanie tych listów otwartych będzie miało jakiś pozytywny dla Polski efekt, a nie skończy się wysłaniem ich autorów do obozów re-edukacyjnych w okolice Workuty. Mądrzy Rosjanie wymyślili lepsze znaczenie skrótu NKWD — "nie znajesz kagda wiernioszsa damoj"

  2009/2/11 Zbigniew Dmochowski <zdmochowski@dmocho.one.pl>
  LIST OTWARTY
  Sz. Pan
  Donald Tusk
  Premier Rady Ministrów R.P.
  Z wielu kontynentów  zwracają się do mnie liczni internauci z pytaniem ,
  dotyczącym przyszłości energetyki alternatywnej w Polsce.
  W związku z tym zwracam się do Pana Premiera z prośbą o udzielenie mi
  odpowiedzi na następujące pytanie:
  Do energetyki alternatywnej należą przede wszystkim: energetyka
  geotermiczna, wiatrowa, słoneczna, wodna i z biomasy.
  Które z wymienionych energetyk mają w Polsce priorytet, które są
  tolerowane oraz które są nietolerowane?
  Brak odpowiedzi na to pytanie świadczyłby, ze wymienione informacje
  podlegają w Polsce tajemnicy państwowej, samorządowej  lub handlowej.
  Z poważaniem
  Zbigniew Dmochowski, dr hab.inż., em.prof.P.B., WILNIANIN

  http://konserwa.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?188574

   
  1 , 2 , 3
  Archiwum
  Zakładki:
  EU-Fotos
  FREUNDE - PRZYJACIELE
  IN POLEN - W POLSCE
  KOSIEWSKI
  Księga - Gästebuch
  KULTUR
  LITERATUR
  Narodowi socjaliści- komuniści - inne
  NASZE - UNSERE
  POLONIA i Polacy za granicami RP
  SOWA
  SOWA RADIO
  SOWA VIDEO
  UNIA & POLSKA
  YES - POLAND
  Tagi
  mysowa's Videos auf Dailymotion