EU - zwei Geschwindigkeiten. Europäisches Magazin SOWA. Herausgeber: Stefan KOSIEWSKI, Frankfurt am Main
środa, 03 lutego 2010
Niemcy kształcą wybrany narybek przywódczy m.in. dla: Gruzji, Kazachstanu, Rosji..("Okrągły Stół Młodych Liderów")

MÜNCHEN (Eigener Bericht) - Mit einem "Runden Tisch" für 25
ausgewählte Nachwuchs-Führungskräfte aus 20 Staaten leitet Berlin am
morgigen Donnerstag die Treffen zur diesjährigen Münchner
Sicherheitskonferenz ein. Der "Munich Young Leaders Round Table on
Security Policy" findet bereits zum zweiten Mal statt; er soll zu
einer festen Institution im unmittelbaren Umfeld der
Sicherheitskonferenz werden. Ziel ist es, die künftigen außen- und
militärpolitischen Eliten aus Deutschland, den NATO-Staaten und
nahestehenden Ländern eng zusammenzuführen und damit dauerhafte, für
die deutsche Außenpolitik nutzbare Bindungen zu schaffen. Bereits beim
ersten "Munich Young Leaders Round Table" im letzten Jahr habe sich
ein stabiler "Corps-Geist" herausgebildet, der "hoffentlich noch lange
anhalten" werde, heißt es in Berlin. Für die Sicherheitskonferenz, die
am Freitag beginnt, kündigen die Organisatoren "neue inhaltliche
Akzente" an. Diskutiert werden künftige weltpolitische Bündnisoptionen
ebenso wie die Sicherung billiger Ressourcen. Ausdrücklich einbezogen
werden führende Vertreter der Wirtschaft. Berlin drängt: "No more
excuses - Keine Ausreden mehr!" lautet das Motto der Konferenz.

mehr
http://www.german-foreign-policy.com/de/fulltext/57729

poniedziałek, 15 czerwca 2009
Thekla Stańczyk: Uwagi do tekstu "gruzja" Staniaława Kościuka


Szanowny Panie,
dziękuję za nadesłany wczoraj tekst i odpowiadam w imieniu Red. Staszka Dawida Ligonia, który jest w Italii z Grupą Pielgrzymkową do Sanktuarium Maryjnego w Oropa:
 
1. Pana 30-stronicowy tekst zawiera szereg błędów, tzw. literówek, których nadzwyczajna gęstość, kształt i rozmieszczenie wskazuje, że tekst należy czytać ze zmróżeniem oka.
2. Używa Pan nazwiska Kościuk, a jest to nazwisko ofiary zamordowanej we więzieniu (trzecie upozorowane samobójstwo we więzieniu w Polsce w sprawie Olewnika), co wskazuje na to, że zamierza Pan przypomnieć, iż prezydent Lech Kaczyński obiecał Polakom osobiście zająć się wyjaśnieniem tajemniczych morderstw popełnianych we więzieniach w Polsce, w której zarządza więzieniami ten sam od 1945 roku, żydokomunistyczny aparat terroru klawiszy więziennych.
3. Kończy Pan swoje uwagi zapytaniem:  Czy – wyciągając wnioski z ciężkich historycznych doświadczeń Polski – możemy tolerować na naszym gruncie działalności licznych „klawiszy” pod egidą współczesnych Buchholzów i Lucchesinich?
 
Uwagi adiustatora:
 
ad 1. : Po usunięciu literówek tekst czytany bez zmróżenia oka, z powagą należną podjętemu tematowi zmusza do postawienia dwóch zasadniczych pytań:
ad 1.1.: dlaczego mówiąc o sytuacji narodowościowej na Kaukazie nie mówi Pan o wspólnym, żydowskim pochodzeniu narodowym opisywanych osób (Szaakaszwili, Kaczyński i inne)?
ad 1.2.: dlaczego mówiąc o konflikcie zbrojnym w Gruzji nie mówi Pan słowem o Iranie, jako właściwym przecież, zamierzonym i ujawnionym już obiekcie żydowskiej agresji międzynarodowej? 
 
ad 2.: Należy jasno powiedzieć wprost Narodowi Polskiemu, że od czasów Magdalenki i tzw. okrągłego stołu nie dokonano osądzenia bandytów w mundurach służby więziennej PRL-u; żydowski obóz rządzący Polską (Prezydent z PiS-u i Platforma Obywatelska) tak samo jak inne tzw. partie polityczne nie dokonały przez minione 20 lat żadnych przemian w zbrodniczym systemie  więzienniczym terroryzującym samym tylko swoim istnieniem cały Naród Polski, bezkarnie mordującym więzionych Polaków.  
 
ad3.: Szydercze sprowadzanie Kaczyńskich, Tuska i Schetyny do roli klawiszy i agentów obcych państw jest nie na miejscu w 30-stronicowym opracowaniu dot. zbrojnego konfliktu w Gruzji.  Marionetkowe zachowanie Prezydenta RP w konflikcie Gruzińskim nie odbiegało przecież w najmniejszym stopniu od groteskowych zachowań tego samego Lecha Kaczyńskiego w innych sytuacjach jego dwudziestoletniego pontyfikatu  na stanowiskach: Redaktora Naczelnego Tygodnika Solidarności, Szefa Związku Solidarność, Prezesa Najwyższej Izby Kontroli, Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Od dawna wiadomo, że Lech Kaczyński musi odejść z życia publicznego a razem z nim Jarosław, jego Pan Brat. Tusk i Schetyna też muszą odejść, bo od Kaczyńskich i Gronkiewicz Walz różni ich tylko sposób kaleczenia Języka Polskiego.
Rzecz nie w szyderstwach w stosunku do polityków, które same tylko nie mogą przecież przynieść zmiany sił w Polsce na korzyść Polaków, lecz w stosunku osób rządzących do Dobra Wspólnego, który musi być najwyższą miarą dla osób chcących sprawować legitymizowaną przez Naród Polski władzę w Rzeczypospolitej. Dobrem wspólnym i programem społecznym dla Narodu Polskiego są tymczasem mieszkania dla wszystkich Polaków, a nie domy budowane dla mniejszości przez żydowskie firmy deweloperskie.
Dobrem wspólnym i programem politycznym dla Narodu Polskiego musi być nie dobro oligarchii żydowskiej, lecz organizacja polityczna Narodu Polskiego, którą zaakceptuje większość Narodu, a nie tylko te mniejszości narodowe i seksualne, które udzielają poparcia dla swoich wybrańców w kolejnych wyborach kontrolowanych ciągle jeszcze przez przez klawiszy z PKW.
 
Thekla Stańczyk: Uwagi do tekstu "gruzja" Staniaława Kościuka
 
----- Original Message -----
From: "Stanisław Kościuk" <datastan@gmail.com>
Sent: Monday, June 15, 2009 1:36 PM
Subject: gruzja

Witam !
po raz kolejny próbuję przesłać mój materiał dotyczący Gruzji ale
narazie bez skutku. Mam nadzieję, że tym razem się uda.
Jeśli będziecie zainteresowani tekstem jestem otwarty na współpracę i
inne tematy.
Oczekuję odpowiedzi jakakolwiek by nie była.
Serdecznie pozdrawiam.
Stanisław.
 
----- Original Message -----
From: "Stanisław Kościuk" <datastan@gmail.com>
Sent: Sunday, June 14, 2009 5:37 PM
Subject: konflikt gruziński

Witam
Przeglądając ostatnio Waszą stronę zwróciłem uwagę na notatki
dotyczące konfliktu gruzińsko-rosyjskiego.
Wcześniej natomiast sam śledziłem doniesienia w tej sprawie na łamach
polskiej prasy.
Swoje spostrzeżenia zawarłem w opracowanym przeze mnie  tekście ,
który przesyłam w załączeniu.
Jest tego sporo, ale mam nadzieję,że znajdziecie czas na jego
przeczytanie a może i publikację.
Pozdrawiam.

Stanisław


Tajemnice śmierci Kościuka
Są już znane wyniki sekcji zwłok Sławomira Kościuka, który był jednym z zatrzymanych w sprawie uprowadzenia i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. W kwietniu zeszłego roku Sławomir Kościuk powiesił się w celi aresztu w Płocku. Z raportu lekarza sądowego wynika, że "obrażenia, które miał na ciele powstały po śmierci najprawdopodobniej w wyniku reanimacji". Te obrażenia to najprawdopodobniej złamane żebra. Jednak prokuratura zaprzecza doniesieniom, jakoby Kościuk doznał takich obrażeń. (kd)
http://wiadomosci.onet.pl/4397719,1,1,1,relacjetv.html
 
TVN24/PAP, JG/15:26
Prezydent Lech Kaczyński nie wierzy, że Robert Pazik - skazany za porwanie i zabójstwo Krzysztofa Olewnika - popełnił samobójstwo. Ocenił, że cała sprawa ma charakter skandaliczny.
- Czy ja wierzę w trzecie samobójstwo? - Nie - mówił prezydent. W jego ocenie, sprawa zabójstwa Krzysztofa Olewnika ma charakter "skandalu na nieprawdopodobną skalę".

Monday, Jan 19, 2009

Stan David Ligoń: Yes, we can! We need a change. Polska dojrzała już jak Ameryka do przemian.

Download this episode/ ściągnij mp3 , wysłuchaj (6 min)

Mordercy Popiełuszki mieli szczęście, wyszli żywi na wolność.  Ludzie osądzeni za zamordowanie Olewnika nie mieli tego szczęścia, skazani na dożywocie odsiedzieli swoje.

Prezydent Lech Kaczyński oznajmił, że nie wierzy w to, iż wszyscy oni zginęli śmiercią samobójczą.

Lech Kaczyński już raz uwierzył  w to, co zostało bez zbadania przez prokuraturę zakopane w Jedwabne i nie pozwolił jako Prokurator Generalny na to, żeby prawda wyszła wtedy na jaw, dlatego lepiej niech on już nie opowiada publicznie o swoich wierzeniach, ale niech wreszcie wyjdzie z od dawna oczekiwaną przez Naród, odpowiedzialną i odpowiednią inicjatywą ustawodawczą w sprawie
rzeczywistej dekomunizacji  Rzeczypospolitej Polskiej.  

Polska dojrzała już jak Ameryka do przemian.
I tam i tu przelała się czara goryczy.  Dosyć już zakłamania, dosyć terroru Zła i dyktatury śmierci. W Polsce też przyszła pora na Zmianę.  We need a change. Pora w Polsce na zmianę władzy i stylu rządzenia. Nie mogą już dłużej Polakami władać agenci żydokomunistycznych służb specjalnych zorganizowani w mafijne gangi przestępców osłaniane przez kolegów z pseudopartyjnych band politycznych.  Tego chorego uzależnienia nikt już dłużej nie chce, żaden obywatel, żaden uzależniony. A każdy uczciwy Polak i mądry Człowiek ma bandytów zwyczajnie i po prostu dosyć.

Polska dojrzała już do podniesienia się z kolan, a tylko żaden Popiełuszko, żaden ksiądz, żaden biskup jeszcze jej tego nie powiedział, bo żydowski na wskroś Episkopat Polski odpowiedzialny jest za grzech zmowy z Szatanem w Magdalece, za pójście na współpracę ze Złem. Kosztem paru  zbudowanych kościołów, zwolnienia wielu ton towarów od cła, odzyskania utraconych po wojnie hektarów, kosztem nowego ubogacenia się kleru i kosztem nowych, diabelskich uzależnień.  Kosztem zgody na setki fundacji i szkół z nazwy tylko katolickich. Kosztem dopuszczenia do pracy w radach parafialnych, biskupich i chrześcijańskich z nazwy stowarzyszeniach szerokiej masy ubeckich agentów, ateistów, bezbożników i przechrztów. Kościół w Polsce też dojrzał do przemian. Yes, we can!

(...)
Stan David Ligoń
http://sowa.mypodcast.com/200901_archive.html
http://ochaby.blox.pl/2009/01/zydowskie-bandy-policjantow-i-prokuratorow.html
19:59, lech.walesa1 , Gruzja
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 24 listopada 2008
dlaczego Lech Kaczyński robi wszystko, żeby odwołać go z pozycji Prezydenta RP*?
 Nachricht von Mister Wong

LUSK Donat mysowa, 44 Bookmarks

Bookmarks Profil
LUSK Donat, Polnisches Kulturzentrum e.V., Frankfurt am Main,
www, skype, MySpace

 
1 2 »
http://www.cbsnews.com/stories/2008/11/23/world/main4628509.shtml

CBS NEWS Shots Fired At Georgian, Polish Leaders websnapr als Top-Favorit markieren

Irina Gagloyeva, chief of the information committee of South Ossetia, denied that South Ossetians and told CBS News that Georgians were to blame for "distributing the provocative information.
kaczynski izrael juden skandal-auftritt zydokomuna
http://hosted.ap.org/dynamic/stories/E/EU_POLAND_PRESIDENTS_GAFFES?SITE=ILEDW&SECTION=HOME&TEMPLATE=DEFAULT

Poland cringes at president's diplomatic blunders By VA ... websnapr als Top-Favorit markieren

Agencja Associated Press poświęciła Lechowi Kaczyńskiemu spory tekst. Skrzętnie wyliczający jego komediowe wpadki i prezentujący go jako postać, której Polacy szczerze się wstydzą.
kaczynski zydokomuna judeopolonia
poniedziałek, 24 listopada 2008
Kaczyński może być odwołany za wciąganie Polski i UE do wojny! Prowokacja szyta grubymi nićmi
Kaczyński apeluje do UE
 
"To byli Rosjanie"
Ekspert: to rzecz bez precedensu
Lech Kaczyński w Gruzji fot. Paweł Supernak
PAP
Sytuacja w której w jednym samochodzie podróżuje dwóch prezydentów jest bez precedensu; unika się tego, by dwie ważne persony znajdowały się w jednym pojeździe - powiedział ekspert ds. bezpieczeństwa dr hab. Krzysztof Kubiak z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej (...)
11:17, lech.walesa1 , Gruzja
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 września 2008
Stenogramm: Außenministers Russlands Sergej Lavrov auf Fragen der Medien Russlands und Abchasiens, Sochum, 15.9.2008
http://www.mid.ru/brp_4.nsf/191dd15588b2321143256a7d002cfd40/f8cbed0af3a5ad...
Die ganze Entwicklung in den letzten Jahren, ich meine die rücksichtslose NATO-Erweiterung, Gründung von neuen ausländischen Militärstützpunkten pr...

SOWA

 


Titel: Stenogramm der Antworten Außenministers Russlands Sergej Viktorowitsch Lavrov auf Fragen der Medien Russlands und Abchasiens, Sochum 1364-15-09-2008

URL: http://www.mid.ru/brp_4.nsf/191dd15588b2321143256a7d002cfd40/f8cbed0af3a5adabc32574c600516228?OpenDocument

Frage: Das internationale Sicherheitssystem ist offensichtlich ins Stocken geraten. Wie kann man aus Ihrer Sicht dieses Problem lösen?

Sergej Lavrov: Die Frage hat zwei Dimensionen. Die erste bezieht sich auf globale Sicherheit, insbesondere auf die Sicherheit in der euroatlantischen Region, wobei der Kaukasus ein untrennbarer Bestandteil dieser Region ist. Zur globalen euroatlantischen Sicherheit. Wir hoffen, dass die Ereignisse im Kaukasus, aber auch die ganze Entwicklung in den letzten Jahren, ich meine die rücksichtslose NATO-Erweiterung, Gründung von neuen ausländischen Militärstützpunkten praktisch an russischen Grenzen, Stationierung des amerikanischen Raketenabwehrsystems und andere Faktoren – wir müssen einfach nachdenken, in was für einer Welt wir leben und von welchen Regeln wir uns leiten lassen. Russland hat keinen Anspruch auf die letzte Wahrheit, aber wir wollen Debatten fördern. Gerade das war der Zweck des vom Präsident der Russischen Föderation Dmitri Medvedev am 5.Juni in Berlin eingebrachten Vorschlags, eine europäische Gipfelkonferenz zu veranstalten. Auf diesem Gipfel sollten die Hauptprinzipien der Arbeit am Vertrag über die euroatlantische Sicherheit abgestimmt werden. Unser Vorschlag gilt, und bei unseren Kontakten mit den wichtigsten Staaten spüren wir das steigende Interesse für solch ein aufrichtiges und ehrliches Gespräch.

Der zweite Aspekt Ihrer Frage bezieht sich auf die Sicherheit im Kaukasischen Region. Nach der Aggression der georgischen Führung gegen Südossetien, nach der  Enthüllung ihrer Pläne eines ähnlichen Blitzkriegs gegen Abchasien – und das weisen die in der Kodori-Schlucht gefundenen Dokumente hundertprozentig nach - nach all dem steigt das Verständnis, dass etwas gemacht werden muss. Ich würde sagen, dass wir bei der Suche danach zum Teil im Dunkeln tappen. Es gibt eine Initiative der Türkei. Die schlägt vor, eine Plattform der Stabilität und der Zusammenarbeit im Kaukasus zu bilden. Ähnliche Gedanken haben auch andere Staaten. Auch die Europäische Union bekundet das Interesse für Konkretisierung ihrer Strategie in diesem Bereich. Es gibt auch eine Vereinbarung, die bei der Beilegung der Krise infolge der georgischen Aggression gegen Südossetien erreicht wurde.  Ich meine die Vereinbarung zwischen Präsidenten Medvedev und Sarkozy, die neben der Lösung von Militäraufgaben auch die Frage über den Beginn von internationalen Debatten über Gewährleistung der Stabilität und Sicherheit in der Region am 15. Oktober behandelt. Wir sind zu solchen Debatten bereit. Natürlich werden wir dabei von den neuen Gegebenheiten ausgehen: Von der Proklamierung der Unabhängigkeit Abchasiens und Südossetiens und davon, dass die Russischen Föderation ihre Unabhängigkeit anerkannt hat. Deshalb können alle Debatten, die die Sicherheit im Kaukasus betreffen, nicht ohne Teilnahme von Abchasien und Südossetien veranstaltet werden. Das ist meine tiefe Überzeugung. Dasselbe betrifft auch die Behandlung in der UNO und OSZE von Fragen, die die künftige Präsenz von internationalen Friedenswächtern in dieser Region betreffen (...).

Frage: Geehrter Sergej Viktorowitsch, morgen kommt NATO-Generalsekretär Jaap de Hoop Scheffer nach Tiflis. Und Sie reisen zur selben Zeit nach Abchasien. Wie können Sie das kommentieren? Gibt es da Parallelen? Sergej Bagapsch hat eine Erklärung hinsichtlich der Rückkehr von Flüchtlingen gemacht. Können Sie sie ausführlich kommentieren?

Sergej Lavrov: Ehrlich gesagt achte ich nicht auf die Reisen des NATO-Generalsekretärs. Ich weiß zwar Bescheid über seine Erklärungen Diese Erklärungen sind des Leiters solch einer wichtigen Organisation unwürdig, denn diese Organisation beansprucht globale Rolle im Sicherheitsbereich. Im Namen der NATO Erklärungen zu machen, in denen Fakten überhaupt nicht berücksichtigt werden, ist nicht gerade verantwortungsvoll. Was meinen Aufenthalt in Sochum und den Besuch in Zcinwal morgen betrifft, so gibt es da keinen Zusammenhang. Der Zeitplan unserer Kontakte mit Abchasien und Südossetien hat gar keinen Bezug auf die Reisen von Herrn Scheffer.

Nun zur Frage der Flüchtlinge. Diese Frage wird auch in den Vereinbarungen zwischen Medvedev und Sarkozy berührt. Das ist eine der Fragen, die bei den für den 15. Oktober geplanten internationalen Debatten behandelt werden soll. In den oben erwähnten Vereinbarungen ist sie klar definiert. Die Frage der Flüchtlinge soll unter Berücksichtigung der Völkerrechtsnormen und der Erfahrungen der Regelung nach Konflikten behandelt werden. Die Erfahrungen der Regelung nach Konflikten, von denen Sergej Bagapsch gerade ausführlich gesprochen hat, zeigen: Bevor man von der Rückkehr der Flüchtlinge zu sprechen beginnt, müssen die Kriegswunden und  das Vertrauen wiederhergestellt werden. Und das Vertrauen wurde durch die Aggression gegen Zchinwal und die Vorbereitung der ähnlichen Aggression gegen Abchasien sehr stark untergraben. Wir müssen all das berücksichtigen.

Sie wissen wahrscheinlich, denn ich habe davon schon gesprochen, wie das gegenwärtige Schicksal der serbischen Flüchtlinge im Kosovo ist, geschweige denn palästinensischer, denn darüber wird oft gesprochen. Also ist diese Frage schwierig. Sogar Michail Nikolajewitsch Saakaschwili hat in einem Interview, in dem er mit Tausend Eiden geschworen hat, dass er zur Konfliktregelung nie Gewalt anwenden wird, erklärte, warum er das nie tun wolle.  Er sagte, dass das Blutvergießen im Kaukasus nicht jahrzehntelang, sondern jahrhundertelang in Erinnerung bleibt. Er hat also den Zeitrahmen selbst bestimmt. Und das letzte, was ich sagen möchte. Besondere Aufmerksamkeit schenken wir den Fragen der Völkerverständigung, dem Frieden zwischen den Völkern. Erstens, weil es auch für die Russischen Föderation sehr wichtig ist, und zweitens, weil es für Abchasien wichtig ist, wo verschiedene Völker leben. Im Vertrag über Freundschaft, Zusammenarbeit und gegenseitigen Beistand, den wir mit Abchasien auf höchster Ebene in den nächsten Tagen unterzeichnen werden, ist ein Teil den gegenseitigen Verpflichtungen der Parteien gewidmet, alles zu tun, damit alle nationalen Gruppen, alle Volksgruppen, alle ethnischen Gruppen auf dem Territorium der Hohen vertragsschließenden Seiten sich gemütlich fühlen. Wir und Abchasien gehen von den hohen Völkerrechtsnormen aus, die wir akzeptieren (...).

Michail Saakaschwili nicht über freie Wahlen, sondern durch eine Revolution Präsident geworden ist, wobei die Revolution die Wahlergebnisse nicht berücksichtigt hat. Nach dem, was in der Nacht zum 8. August geschehen war, kann Michail Saakaschwili nicht mehr unser Partner sein (...)

http://www.oneview.de/user/url/details.jsf?urlId=53453007&name=SOWA

http://www.oneview.de/SOWA

01:58, lech.walesa1 , Gruzja
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 sierpnia 2008
Zamiast eskalować, należy rozwiązywać konflikty. Planowana Misja KBWE jest właściwym do tego środkiem
Frau Merkel als Verteidigerin des Völkerrechts mehr als unglaubwürdig /Gysi
versenden versenden 
Wszystko jest skutkiem agresji Gruzji na Osetię. Uznanie Południowej Osetii przez Rosję jest tak samo bezprawne jak uznanie Kosowa przez USA, Wielką Brytanię, Niemcyi innych , oświadczył szef partii Linke, Gregor Gysi. Abchazja jest taką samą częścią Gruzji, jak Kosowo częścią Serbii. Zamiast eskalować, należy rozwiązywać konflikty. Planowana Misja KBWE jest właściwym do tego środkiem.
http://www.webnews.de/kommentare/219538/0/Frau-Merkel-als-Verteidigerin-des-Voelkerrechts-mehr-als-unglaubwuerdig-Gysi.html
sowa
Nutzer: sowa
Beiträge abonnierenPinnwand Nachricht
http://www.webnews.de/mitglied/sowa/eingestellt
19:49, lech.walesa1 , Gruzja
Link Dodaj komentarz »
Archiwum
Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści- komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy za granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
Tagi
mysowa's Videos auf Dailymotion